Dava & Tahkim

Özellikle iş hukuku alanında Türkiyede önemli örnek kararların alınması, büromuzun davalardaki çalışmaları sonucu gerçekleşmiştir. Bunun dışında ticaret ve şirketler hukuku konusunda ortaya çıkan uyuşmazlıklarda da büromuz müvekkillerimiz tarafından tercih edilen bir bürodur. Büromuz Alman Türk Ticaret ve Sanayi Odası Tahkim Divanı kurucusudur. Ayrıca İstanbul Ticaret Odası Tahkim Merkezi hakem listesinde de yer almaktayız ve 2009 yılından bu yana onlarca tahkim yargılamasını avukat olarak yürüttük.

Hukuki danışmanlık

Çalışan sayısı 10 binden fazla olan çok sayıda şirketin iş hukuku danışmanlığını yürütmekteyiz. Tekstil, metal, turizm ve otelcilik sanayilerinde pazarlık aşaması da dahil olmak üzere toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin başlatılması, yürütülmesi ve sonlandırılmasındaki tecrübelerimiz çoktur. Dernek ve vakıf kuruluşlarının yapılması ve derneklerin ve vakıfların yönetilmeleri de büromuz bilgi ve tecrübe alanına girmektedir. Amerika Birleşik Devletleri kökenli bir vakfın karşılıklılık esasları çerçevesinde Türkiye’de kurulması işlemini ilk defa büromuz gerçekleştirmiştir. Çalışmalarımız sonucunda özellikle franchising, iş birliği, iş hukuku, birleşme ve devralma sözleşmeleri, hisse devri ve ortaklar arasındaki diğer sözleşmeler, garanti yükümlülükleri ve fikir ve sanat eserleri alanında önemli sözleşme örnekleri oluşmuştur.

Corporate secretariat

Bu güne kadar sayısız şirket kuruluşu ve kurulu şirketlerin genel kurul ve yönetim kurul toplantılarının hazırlanmasında ve tutulmasında danışmanlık yaptık. Yabancı yatırımcılara anahtar teslim kuruluş (tüm kuruluş işlemleri, vergi ve işyeri numarasının alınması da dahil olmak üzere) yapmanın yanı sıra muhasebe hizmetlerinin kendi dillerinde sunulmasından başlayarak, gerektiğinde kriz yönetimi de dahil olmak üzere tam süit corporate secretary hizmetleri de vermekteyiz.

Image

Ticaret & borçlar hukuku

Doğrudan yabancı yatırımlar

Birleşme ve alımlar

Tedarik Zinciri Hukuku

Fikri mülkiyet hukuku

Medya & basın hukuku

İcra & iflas hukuku

Rekabet hukuku

Muhasebe & vergi hukuku

İş hukuku

Şirketler, dernekler & vakıflar hukuku

Taşımacılık ve lojistik hukuku

Sigorta hukuku

Inşaat & gayrimenkul hukuku

Kamu ihaleleri & idare hukuku

Enerji hukuku

Kişisel Verilerin Korunması Kanunu