Köksal Avukatlık Ortaklığı Danimarka Masasını Kurdu


“Hukuk danışmanlığı bir ülkenin hukukunu ve dilini bilmenin ötesine geçmelidir” inancı ile hareket eden Köksal Avukatlık Ortaklığı, sektörde bir ilke imza atıyor.

“İyi bir hukuk danışmanlığı, bir ülkenin hukukunu ve dilini bilmenin ötesine geçmelidir” inancı ile 1996 yılında Dr. Av. Mehmet Köksal tarafından kurulan Köksal Avukatlık Ortaklığı, ulusal ve uluslararası önde gelen kuruluşlara ticaret başta olmak üzere farklı konularda hukuk danışmanlığı sunmaya devam ediyor.

ABD, Avrupa, Ortadoğu ve Türkiye‘den müvekkillerinin yerel özelliklerini dikkate alarak global çözümler üretmeyi hedefleyen Köksal Avukatlık Ortaklığı’nın müvekkil portföyünü özel ve kamu kuruluşları ve şirketlerle yerel ve yabancı yatırımcılar, ABD, Avrupa ve Türkiye’den orta ölçekli şirketler oluşturuyor.

İstanbul ve Münih’teki ofislerinde hizmet veren Köksal Avukatlık Ortaklığı, son olarak Danimarka ve Türkiye arasındaki hukuki süreçlerin daha verimli çalışması amacıyla Danimarkalı hukuk danışmanı Neriman Balıkcının yönetmenliği altında “Danimarka Masası”nı kurduğunu açıkladı.Hukuk eğitimini Kopenhag Üniversitesi’nde tamamlayan ve Danimarka’da farklı devlet kurumlarında görev aldıktan sonar bu yılın Mayıs ayında Köksal Avukatlık Ortaklığı bünyesine katılan Balıkçı, “Danimarka Masası”nı yönetecek.

HEDEF KÜLTÜREL, HUKUKİ VE DİĞER ZORLUKLARI AŞMAK

2003 yılından bu yana Türkiye’deki yatırım ortamının çok daha liberal bir yapı kazandığını kaydeden Köksal Avukatlık Ortaklığı Kurucu Ortağı Dr. Av. Mehmet Köksal, Danimarka Masası hizmeti ile, Danimarka-Türkiye ilişkilerinde kültürel, hukuki ve dil farklılıklarından kaynaklanacak zorlukları ortadan kaldırmayı hedeflediklerini söylüyor.

Köksal Avukatlık Ortaklığı hayata geçirdiği bu yeni hizmet ile, Türkiye’deki Danimarkalılara ve Danimarka’daki Türklere, hukuki danışmanlık hizmeti verecek.

“Avukatlarımız yerel ve yabancı çokuluslu şirketlere, finansal kuruluşlara hukuksal hizmet sunmaktadır. Hukuk alanında sahip olduğumuz bilgi ve derin tecrübenin yanı sıra, farklı ülkelerin hukuksal bilgisine sahibiz” yorumlarını yapan Dr. Av. Mehmet Köksal, uluslararası hukuk dalındaki uzmanlığımız, her türlü ekonomik ve siyasi sorularınızın çözümünde temel oluşturmaya hazır” yorumlarını yapıyor.

Globalleşen dünyada kültürlerarası iletişimin şirket başarısı için vazgeçilmez olduğunu söyleyen Dr. Av. Köksal, değişik değer sistemlerine, görüşlere ve düşünce kalıplarına uygun bir dil kullanmanın önem kazandığına dikkat çekiyor.

Köksal Avukatlık Ortaklığı avukatları, danışmanlık hizmetlerini, Almanca, Türkçe ve İngilizce sunuyor. Bu masanın açılışıyla birlikte ayrıca Danimarkalı hukukçular tarafından Danimarkaca hizmet de verilecek.

Kaynak:
https://www.haberler.com/koksal-avukatlik-ortakligi-danimarka-masasi-ni-7445060-haberi/

Tartışma

Giriş
Kayıt
Kayıt olmak için size göndereceğimiz e-posta'daki etkinleştirme bağlantısını tıklayarak hesabınızı etkinleştirmenizi istiyoruz. Bu işlemden sonra bilgilerinizi inceleyeceğiz ve size başvurunuzun başarılı olup olmadığını bildiren bir e-posta göndereceğiz.