Alman KOBİ’leri ORTAK ARIYOR


Köksal Hukuk Bürosu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Köksal, önümüzdeki birkaç yıl içinde Almanya’daki 10 bine yakın Küçük ve Orta Boy İşletmenin (KOBİ) satış ya da ortaklık ‘mecburiyeti’ olacağını ileri sürdü.

Köksal, bu durumun Türk şirketleri için çok büyük fırsatlar sunduğunu belirterek şöyle konuştu: “Almanya’da KOBİ niteliğindeki işletmelerin en büyük sorunu ‘şirketi devam ettirecek aile ferdi’ bulunamaz olması. Önümüzdeki dönemde çok büyük çapta şirket satışları olacak. Türkiye ile Almanya arasındaki ilişkiler çok gelişmiş düzeyde ve bu nedenle Türk yatırımcıların bu fırsatı değerlendirmesi gerekir. Bu konu, Türk şirketleri için AB ile ABD arasındaki gümrük birliği anlaşması açısından da çok önemli avantajlar barındırıyor. Eğer bir Alman şirketiyseniz hem ABD ile hem de küresel ticaret açısından çok önemli avantajlar elde ediyorsunuz. Orta vadede 10 bin, uzun vadede 20 bine yakın Alman şirketinin satış ya da ortaklık yapacağını tahmin ediyoruz. Köksal Avukatlık Ortaklığı olarak Alman Ekonomi Meclisi’yle birlikte çalışıyoruz. Hem Almanya’da hem de Türkiye’de KOBİ’leri buluşturacak toplantılar düzenleyleceğiz. Çok yakında Almanya’da 5 şehirde toplantılara başlıyoruz. Türkiye’de de bazı şehirlerde bu toplantıları sürdüreceğiz.“

Kaynak:
https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/kobi2/alman-kobi-leri-ortak-ariyor-29356462

Tartışma

Giriş
Kayıt
Kayıt olmak için size göndereceğimiz e-posta'daki etkinleştirme bağlantısını tıklayarak hesabınızı etkinleştirmenizi istiyoruz. Bu işlemden sonra bilgilerinizi inceleyeceğiz ve size başvurunuzun başarılı olup olmadığını bildiren bir e-posta göndereceğiz.