Tedarik Zinciri Özen Yükümlülüğü Yasası RehberiYazar: Av. Prof. Dr. iur. Mehmet Köksal

5. Önleyici Tedbirler Alınması

Şirket, özellikle aşağıda sayılanlar olmak üzere, kendi faaliyet alanında elverişli önleyici tedbirleri almakla yükümlüdür:

Okumaya devam etmek için kaydolun veya mevcut hesabınıza giriş yapın

Şirketler özellikle aşağıda sayılanlar olmak üzere, doğrudan tedarikçiye karşı uygun önleyici tedbirleri de almakla yükümlüdür:

Okumaya devam etmek için kaydolun veya mevcut hesabınıza giriş yapın

Önleyici tedbirlerin etkinliği yılda bir kez ve belirli bir durumla ilgili olarak, şirketin kendi faaliyet alanında veya doğrudan tedarikçisinde, örneğin yeni ürünlere, projelere veya yeni bir iş alanına girilmesi nedeniyle, önemli ölçüde değişen veya yaygınlaşan bir risk durumunun hesaba katılması gerektiğinde gözden geçirilmelidir. Özellikle risk analizinden elde edilen bilgilerin işlenmesinden elde edilen bulgular dikkate alınmalıdır. Tedbirler gerektiğinde derhal güncellenmelidir. Kanun ve Direktif, güncellemenin bir yıllık periyotlar halinde yapılmasını düzenlemektedir.

Tartışma

Giriş
Kayıt
Kayıt olmak için size göndereceğimiz e-posta'daki etkinleştirme bağlantısını tıklayarak hesabınızı etkinleştirmenizi istiyoruz. Bu işlemden sonra bilgilerinizi inceleyeceğiz ve size başvurunuzun başarılı olup olmadığını bildiren bir e-posta göndereceğiz.