Alman-Türk çalışma grubuna Türk özel yetkili


Avukat Dr. Mehmet Köksal, Alman Hristiyan Demokrat Partisinin Ekonomi Meclisi (Wirtschaftsrat der C.D.U.) tarafından, Alman Türk Ekonomik İlişkileri Çalışma Grubunu desteklemek üzere, “Alman-Türk Ekonomik İlişkiler Özel Yetkilisi” olarak atandı.

Türkiye ile Almanya arasında, geçmişi uzun yıllara dayanan yoğun ekonomik işbirliği sebebiyle Ekonomi Meclisi özel bir kurul oluşturmaya karar verdi. Başkanlığını eski Bakan ve Milletvekili olan Aygül Özkan’ın yürüttüğü ve amacı iki ülke arasındaki ekonomik ilişkileri güçlendirmek olan yeni Çalışma Grubu’na, ülkeler arasındaki bu dinamik ortaklığın gelişmesine destek olmak üzere, Dr. Mehmet Köksal “özel yetkili” olarak atandı.

Mehmet Köksal yeni görevi kapsamında, Ekonomi Meclisi ve Çalışma Grubu’nun üyesi olarak iç çalışmaları destekleyecek ve Çalışma Grubu’nun Türkiye’den ilgili şirketlerle işbirliğini artırmayı sağlayacak çalışmaların koordinasyonunu sağlayacak.

1963 YILINDA KURULDU

Alman Hristiyan Demokrat Partisinin Ekonomi Meclisi (Wirtschaftsrat der C.D.U.), Almanya çapında organize olmuş, girişimci bir meslek derneği. 1963 yılında kurulan Ekonomi Meclisi, bu yıl yaklaşık 12 bin üyesi ile 50. yılını kutluyor. Dernek, Ludwig Erhard’ın Sosyal Pazar Ekonomisi bağlamında ekonomik ve sosyal politikaların şekillendirilmesi için bir platform sağlıyor.

Kaynak:

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/alman-turk-calisma-grubuna-turk-ozel-yetkili-25064717

Tartışma

Giriş
Kayıt
Kayıt olmak için size göndereceğimiz e-posta'daki etkinleştirme bağlantısını tıklayarak hesabınızı etkinleştirmenizi istiyoruz. Bu işlemden sonra bilgilerinizi inceleyeceğiz ve size başvurunuzun başarılı olup olmadığını bildiren bir e-posta göndereceğiz.